Unui bărbat a început să-i cadă pielea după ce s-a vaccinat cu Johnson&Johnson: s-a înroşit și a crăpat

Unui bărbat a început să-i cadă pielea după ce s-a vaccinat cu Johnson&Johnson: s-a înroşit și a crăpat

  • Pielea lui Richard Terrell s-a înroșit și s-a umflat după ce a primit vaccinul COVID-19 al lui J & J.
  • Medicii săi spun că acest lucru a fost cauzat direct de vaccin.

Un bărbat din Virginia, în vârstă de 74 de ani, s-a trezit cu o erupție severă pe tot corpul după ce a primit vaccinul anti-Covid de la Johnson&Johnson, scrie Business Insider.

Richard Terrell povestește că a început să prezinte simptome la aproximativ patru zile după ce a primit prima doză de vaccin. Bărbatul a mers la dermatolog, care l-a trimis direct la Camera de Urgenţă, unde doctorii au diagnosticat simptomele ca fiind un efect advers al vaccinului Johnson&Johnson. 

Am început să simt un disconfort la subraț. Câteva zile mai târziu am început să am mâncărimi. Pielea s-a umflat și s-a înroșit, a spus Terrell pentru WRIC.

Erupția a început să se răspândească pe întregul corp, provocându-i umflarea picioarelor și brațelor, iar pielea i s-a dezlipit, a spus el.

Era usturătoare, arzătoare”, a spus Terrell pentru WRIC. „Ori de câte ori îndoiam brațele sau picioarele, era foarte dureros, pielea era umflată. ”

Bărbatul spune că roşeaţa a fost mult mai extinsă şi a evoluat până când pielea a început efectiv să cadă.

Cu toate acestea vaccinul continuă să fie recomandat ca „sigur și eficient”.

Share

Lasă un răspuns